Arctic Monkeys Tribute, 16 Nisan akşamı 6:45 KK Ankara sahnesinde...

Arctic Monkeys Tribute
Türkiye’nin ilk ve tek Arctic Monkeys Tribute grubu kısa bir aradan sonra dinleyici kitlesiyle tekrardan buluşuyor. Tüm albümlerin arasından “Do I Wanna Know?”, “R U Mine?”, “When The Sun Goes Down”, “Brianstorm”, “Crying Lightning”, “Four Out of Five” gibi parçaları icra ederek dinleyicileriyle buluşturan ekip, grubun severlerine retrospektif bir şölen vaadediyor. Süregelen yıllar boyunca; İngiliz rock kültürünün temel taşlarından bir tanesi haline gelen Arctic Monkeys’in müzik mozaiğini başarıyla yansıtan bu projede, benzersiz bir deneyim ile baş başa kalacaksınız.

The Away Days
İstanbul kökenli The Away Days, Yıldız Teknik’te kampüs henüz sadece öğrencilere aitken Can ve Sezer tarafından kuruldu. 20'lerine henüz adım atan ikilinin birbirinin müzikal ruh ikizi olduğunun farkına varmasıyla evlerinin teraslarında 3-5 izleyiciye çalmaktan hem yurtiçi hem yurtdışı festivallerinde binlerce kişiye çalmaya kadar terfi etti.
ABD'de SXSW, İngiltere'de The Great Escape, Belçika’da Glimps ve Çek Cumhuriyeti'nde United Islandsfestivallerinde, Paris, Berlin ve Dortmund şehirlerinde, Türkiye sınırlarında ise One Love Festival, %100 Fest, Nilüfer Festivali, Midtown Fest gibi festivallerde sahne aldı.
Portishead, Massive Attack, Belle & Sebastian, Wild Beasts,
Paul Banks, Unknown Mortal Orchestra, Owen Pallett, LocalNatives, Morcheeba gi bi büyüklerinin İstanbul konserlerinde ön grup olarak sahne aldı.
Türkiye sınırları içinde Radikal, Hürriyet, Red Bull, BBC Türkçe'nin ziyadesiyle dikkatini çekti. Uluslararası basında ise SPIN, NME, Clash, Guardian gibi dergilerin desteğini aldı. Şarkıları Vogue şovlarının, Cheap Monday, H&M ve Topshop mağazalarının favorileri oldu. Yerli grupların rotasyonlarına girebilmek için yanıp tutuştuğu BBC Radio 1’da şarkıları dönüyor.
Grubun yerküre etrafındaki seyahatleri akorlarına aksetti, klasik indie-
rock tınılarından shoegaze, dream pop ve psychedelic atmosferlerine irtifa kaydetti. Dillere pelesenk olan birçok single’ın ardından grup, yıllardır heyecanla beklenen ilk albümleri ‘Dreamed at Dawn’u 2017 Mart ayında Pasaj Müzik etiketiyle yayımladı.
Albümün servis edilmesinden beri iki Avrupa turnesi tamamlayan ve yurtiçi konserlerine tüm hızıyla devam eden grup, albümün birinci yıl dönümünde yeni bir single ve el yazısıyla paylaştıkları bir mektup ile hayranlarına teşekkür etti.