• "Rulet" Oyunu
  • "Rulet" Oyunu
  • "Rulet" Oyunu
  • "Rulet" Oyunu
  • "Rulet" Oyunu
  • "Rulet" Oyunu

Talha Kalovov'un yönettiği Rulet tiyatro oyunu, izleyicisiyle buluşuyor.

Oyun, 1943 yılının mart ayında Stalingrad’ın doğu bölgesinde Rus kontrolünde bulunan ve Alman savaş esirlerinin bulunduğu küçük bir tutuk evinde geçer.
Alman hücum kıtaları bu sıralarda Stalingrad dolaylarından çarpışarak Berlin’e doğru çekilmeyi sürdürmektedirler.

Olayın geçtiği tarih Almanların, Stalingrad’ı bir milyona yakın askerle ısrarla kuşatmak istediği, fakat taktik hatalar ve ısrar sonucu kaybetmeye başladığı dönemde geçer.

Hızla büyük Nazi rüyası sona doğru sürüklenmektedir. Bu sırada Alman 22. tabur komutanı olan binbaşı ve aynı birlikteki bir başçavuş müthiş bir çarpışmadan sonra taburdan sağ kalanlarla kontrollü bir şekilde geri çekilmeye çalışırken; bir Rus birliğince pusuya düşürülür ve etrafı çevrilir. Çatışmaya devam eden ve teslim olmayı kabul etmeyen Almanlar, neredeyse birliğin tüm mevcudunu kaybederler.

Çatışma sonunda birkaç subay, binbaşı ve başçavuş yaralı olarak yakalanır, bir onbaşı ve iki er de ağır yaralı olarak kurtarılır. Ağır yaralılar birkaç gün içerisinde hayatlarını kaybederler. Binbaşı ile başçavuş ise iyileşme belirtileri göstermektedirler: Bunun üzerine Rus birlikleri bu iki askeri kendi kontrollerindeki kafatası tümenine getirip hapsederler.

Acaba burası gerçekten Rus askeri cezaevi midir?

Oyuncular: İbrahim Sevinç, Caner Karadağ, Mehmet Ali Çetintaş

Yazan: Kosta Kortidis
Yöneten: Talha Kalovov
Ses - Işık Tasarımı: Emre Yıldız
Dekor Tasarım: Orhan Ay, Arya Turgut
Sahne Amiri: Mertkan Kayabaş
Fotoğraf&Video: Tahir Erken
Tür: Dram
Yaş Sınırı: +13
Süre: 1 Perde, 90 Dk.