• Birlikte Güzel Sunar: Mark Eliyahu

Eşsiz kamança performansıyla kulaklarımızın pasını silen Mark Eliyahu, 26 Haziran akşamı ODTÜ M.D. Vişnelikte sevenleriyle buluşuyor.

Mark Eliyahu, 26 Haziran Çarşamba akşamı Atlantis Yapım organizasyonuyla ODTÜ Vişnelik sahnesinde Ankaralı sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu keyifli akşama ortak için Birlikte Güzel Sunar: Mark Eliyahu biletlerinizi BuKupon.com'dan alabilirsiniz.

Mark Eliyahu Konseri

Daha çok küçük yaşlarda müzsiyen babası Piris Eliyahu tarafından müziğe karşı ilgisi ve yeteneği keşfedilen Mark Eliyahu, Ankaralı sevenleriyle 26 HAziran akşamı buluşuyor. Mark Eliyahu konseri indirimli biletlerinizi BuKupon.com'dan satın alabilirsiniz.

Genç yaşta babası ile sahnede yer almanın hayaliyle sanatını günümüze kadar getiren Mark Eliyahu, Türk, Arap ve İran ezgileriyle müziğini harmanlıyor ve bizlere sunuyor.

Ortadoğu ve Balkanların ruhunu, gözyaşını, sevincini vurmalı ve yaylıların uyumunda hissettiğiniz müziğiyle dikkat çeken Mark Eliyahu, ünlü besteci ve kompotizor Piris Eliyahu'nun oğlu. Doğal olarak müzik onun için bir yaşam biçimi. Müzikle nefes alınan bir ortamda büyüyen, müzikolog, besteci ve tar sanatçısı babasından aldığı mirasla yola koyulan Mark Eliyahu, kemanda aradığını bulamayıp Türk, İran ve Azeri müziğine yöneldi. İrlandalı-Yunan Ross Dally ve Bakülü müzisyen Adalat Vazirov'ın öğrencisi oldu.

1999 yılında İsrail'e yerleşen sanatçı, babası ile birlikte " The Spirit of the East" albümünü yayınlayarak babası ile birlikte türnelere katıldı. Flarmoni Orkestrası ile birlikte Nobel Ödülü gecesinde sahne aldığında adeta dinleyicilerin kulaklarının pası silindi. Daha bir çok dünya festivallerinde yer alarak dineyicilerine keyifli dakikalar yaşatan Mark Eliyahu, 26 Haziran'da Ankara'daki konserine katılmak için indirimli biletlerinizi BuKupon.com'dan temin edebilirsiniz.

 

"ODTÜ M.D. Vişnelik Çim Amfi Hakkında: 
Ankara’nın en değerli konumlarından birinde şehrin en önemli açık hava mekanı ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Çim Amfi yenilenmiş işletme yönetimi ve izleyicilerin beğenilerine yönelik olarak hazırlanan etkinlik ve konser takvimiyle Ankaralıları müzik ile buluşturmaktadır. Birbirinden ünlü sanatçıların konserleri, müzik festivalleri ve çeşitli sahne sanatlarına ev sahipliği yapan Vişnelik Çim Amfi, 6000 kişilik kapasitesiyle Ankara’nın en önemli etkinlik ve konser mekanlarının başında gelmektedir."