• Selda Bağcan Konseri

Efsane ses Selda Bağcan Ankara'da sevenleriyle buluşuyor! İndirimli Ankara konser biletleri BuKupon.com'da!

Selda Bağcan Konseri

1970'li yıllarda çıkış yapan ve sadece Türkiye'de değil aynı zamanda dünya genelinde Türk Halk Müziği ve Anadolu rock tarzında söylediği besteleriyle ses getiren ünlü sanatçı Ankaralı sevenleriyle buluşacak. Bu konserde yerinizi almak için indirimli konser biletlerinizi BuKupon.com'dan satın alabilirsiniz.

 

Selda Bağcan

Türk halk müziği sanatçısı Selda Bağcan, aynı zamanda söz yazarı ve bestecidir. Protest müziğin önde gelen isimlerindendir.

Müzik hayatı 1971 yılında Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği öğrencisiyken başlamıştır. Bu alanda başarısı gün geçtikçe artınca kariyerine bu yönde devam etmeye karar vermiştir.

Yurtdışında bir çok ünlü festivalde yer almıştır. Bunların başlıcaları; Rotterdam Sanat Festivali, 19 Haziran 1987 Womad ve Glastonbury Festivali, 20 Haziran 1987'de Jubilee Gardens Festivali (Londra), 25 Haziran 1987'de Earls Court Festivali (Londra), 26 Haziran 1987 Capital Radio Festivali

Times dergisinin “Dünya Müziğinde Yaşayan Efsane ve Tarihi Kadın Şarkıcılar” listesinde Seldan Bağcan da yer almaktadır.