• Korkuyu Beklerken Oyunu
  • Korkuyu Beklerken Oyunu

Korkuyu Beklerken 22 Ekim'de seyircisiyle buluşuyor. Ankara tiyatro biletleri BuKupon'da.

Korkuyu Beklerken,22 Ekim'de seyircisiyle buluşuyor. Korkuyu Beklerken Oyunu biletlerini BuKupon.com'dan satın alabilirsiniz.

Korkuyu Beklerken Oyunu

Korkuyu Beklerken oyunu karakterimiz, şehir hayatından uzak, ıssız bahçeli bir evde yaşamasına rağmen oldukça korkak biridir. Hikayesine de, evine giderken kendisine saldıran sokak köpeklerinden duyduğu korkuyu anlatarak başlar. Eve geldiğinde ise hikayesi boyunca yüzleşeceği daha büyük korkuyla karşılaşır; bir mektup.

Rafın üzerinde bulduğu isimsiz ve ne dilde yazıldığı belli olmayan bu mektubu, bir üniversitede Ölü Diller Bölümü'nde öğretim üyeliği yapan arkadaşına götürür.

Gizli bir mezhep tarafından yazılıp bırakılan bu mektupta, mektubu aldıktan sonra karakterimizin asla evden çıkmaması gerektiği yazılmıştır. Zaten korkak olan karakterimiz, bu mektuptan sonra daha da içine kapanır ve evden dışarı çıkmadan hayatını sürdürmeye başlar.Evin içinde kendini küçük ayrıntılarla oyalayarak mezhebin korkusundan kendince kaçmaya çalışır.

Bir gün bu kaçışların kendini oyalamak olduğunu farkeder ve isyan ederek mezhebe yendildiğini kabul eder. Tam bulunduğu evi yakmaya hazırlanırken tesadüfi bir şekilde elindeki gazeteden mezhep çetesinin polis tarafından çökertildiği haberini görür.

Bu haber üzerine kendini büyük bir boşlukta bulan karakterimiz evinden çıkar ve tüm eş dost kapılarını çalmaya başlar. Aradığı sıcaklığı, çareyi bulamayınca evine geri döner. Gördüğü manzara üzerine ne yapacağını bilemez çünkü evi, yandaki inşaattan kaynaklanan toprak kayması sebebiyle yıkılmıştır. 

Sığınacak bir evi de kalmayan karakterimiz çareyi evlenmekte arar. Bir gün görücü usulü nişanlısıyla bir restaurantta yemek yerken diğer çiftlerin kendilerinden çok daha mutlu olduklarını farkeder. Kıskançlık ve nefretle, mezhep ağzından tehdit mektupları yazıp mutlu çiftleri rahatsız etmeye çalışır. Fakat umduğu gibi bu mektuplar insanları korkutmaz. Bunun üzerine karakola gidip her şeyi itiraf eder.

9%
30 Ekim - 26 Kasım
90'lar Partisi
  • IF Performance Hall Ankara
  • Son 99 Kupon

55,00 TL50,00 TL

40%
07 Kasım - 19 Aralık
Kocasını Pişiren Kadın Oyunu
  • Cüneyt Gökçer Sahnesi
  • Son 99 Kupon

100,00 TL60,00 TL

30%
06 Kasım Cumartesi - 20:00
Piraye Oyunu
  • Cüneyt Gökçer Sahnesi
  • Son 99 Kupon

100,00 TL70,00 TL