88. İzmir Enternasyonal Fuarı - Gelin Tanış Olalım Oyunu

855 Kişi İnceledi

Gelin Tanış Olalım

Tek kişilik oyun olarak geçen “Gelin Tanış Olalım” oyununda sahnede  Fırat Tanış’a müzisyenler eşlik ediyor. Anlatının içerisindeki uygun yerlere yerleştirilen müzikler oyuna keyifli bir tını katıyor. Fırat Tanış oyun boyunca farklı kültürlerden 11 türkü seslendiriyor. Türkülerin genellikle anlatıların aralarını doldurduğu “Gelin Tanış Olalım” müzikle diyalogların dans ettiği bir oyundur. Fırat Tanış, Kul Nesimi‘den Karacaoğlan‘a, Yunus Emre‘den Kaygusuz Abdal‘a kadar büyük ustaların yazdıklarını anlatıyor. Oyunun ismi ise Yunus Emre’nin şiirinden gelmektedir. 

Tek perdelik ve 1,5 saat süren müziğin eşlik ettiği bu keyifli oyun 88. İzmir Enternasyonal Fuarında seyircilerle buluşmak için 11 Eylül’ de İzmir’de. Tiyatro sevenlerin merakla beklediği müzikle harmanlanmış “Gelin Tanış Olalım” oyunu, Çok fazla etkinliğe ev sahipliği yapan İzmir Enternasyonal Fuarında İzmir halkının beğenisine sunulacak. Tiyatro oyunu 11 Eylül Çarşamba günü İsmet İnönü Sanat Merkezinde saat 20.00’ da sergilenecektir. Müzik ve tiyatronun harmanlanmasını izleyerek keyifli bir buçuk saat geçirmek isteyen herkes “Gelin Tanış Olalım” oyununu izlemeli. 

 

88. İzmir Enternasyonal Fuarı Giriş Bilgileri : 

• Fuar giriş ücretleri 4,5 TL dir.
• Online satın alınmış biletlerde kapı giriş ücreti ödenmez. 
• Giriş kapılarında  İzmirim Kart ya da “temassız” özelliğe sahip kredi ve banka kartlarıyla geçiş yapılabilecektir. 
• Engelli ve refakatçi, gazi ve gazi yakını, şehit ailesi elektronik kart sahipleri ücretsiz girebilecektir.
• İzmirim Kart’a sahip olmayan vatandaşlar fuar girişinde bulunan gişelerden tek kullanımlık ve iki girişlik kartlar satın alabilecekler.