• Şenay Lambaoğlu Akustik Konseri

Şenay Lambaoğlu, 25 Şubat'ta Nilüfer Belediyesi Uğur Mumcu Sahnesi'nde sevenleriyle buluşuyor! Bursa konser biletleri BuKupon.com'da...

Şenay Lambaoğlu, 25 Şubat Salı akşamı Nilüfer Belediyesi Uğur Mumcu Sahnesi'nde Bursalı sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu keyifli akşama ortak olmak için indirimli Şenay Lambaoğlu Akustik Konseri biletlerinizi BuKupon.com'dan satın alabilirsiniz.

 

Şenay Lambaoğlu Akustik Konseri

Kariyeri boyunca yayınlanan albümlerinin yanında yurt içi ve yurt dışında katıldığı caz festivalleriyle isminden söz ettiren, dönemin en özgün kadın vokalleri arasından Şenay Lambaoğlu akustik konser serisi ile dinleyenlerini masal gibi bir yolculuğa çıkarıyor. 

Şenay Lambaoğlu, Almanya’nın Kiel şehrinde dünyaya gelmiş ve müziğe klasik gitarla başlamıştır. Sanatçı Pera Güzel Sanatlar Akademisi’nde Müzikal ve Drama eğitimi almış ve Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik Toplulukları Şan bölümünü tamamlamıştır. Aynı Üniversitede Yüksek Lisans yapan sanatçı bir taraftan da İstanbul’da pekçok caz müzisyeni ile çalışmıştır. 

Düzenlemeleri 2012 senesinde Ercümen Orkut’un yaptığı; söz ve müziklerinin Şenay Lambaoğlu’na ait olduğu ilk solo albümü “İçimde Aşk Var” Ada Müzik etiketi ile yayınlandı. 

Yorumcu kimliğinin yanında söz yazarı kimliğinin de beğenildiği sanatçının “Zarf Tümleci” isimli ikinci albümü, 2014 senesinde DMC etiketiyle müzik severlere sunuldu. Bu albümle Müzik Ekspres Ödülleri’nde “En İyi Alternatif Kadın Sanatçı” ve Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde “En İyi Caz Sanatçısı” ödüllerinin sahibi oldu. 

Ömer Hayyam’dan Füruğ Ferruhzad’a, Can Yücel’den Nazım Hikmet’e kadar pek çok önemli ozanın unutulmayan yapıtlarının Şenay Lambaoğlu’nun duru sesi, güçlü yorumu ve etkili anlatımında yeniden can bulduğu üçüncü albümü “Başka Türlü Bir Şey” 2015 senesinin sonlarına doğru Sony Müzik etiketi ile yayınlandı. 

Söz ve müziklerinin yine sanatçıya ait olduğu “Rüyalarıma Gir” isimli dördüncü albüm geçtiğimiz sene dinleyicilerle buluştu. 

Şenay Lambaoğlu’nun Türkçe caz kalıplarının dışına çıkarak, caz ile alternatif pop arasında kendi sade çizgisini keşfettiği albüm müzik eleştirmenleri tarafında beğenildi.

Organizasyon: Glow Medya / Cenk Oygur - Berkan Oz

Orkestra:
Piyano: Kaan Bıyıkoğlu 
Saksafon: Batu Şallıel
Bas Gitar: Caner Üstündağ 
Davul: Erdem Göymen