• Adalet Sizsiniz Oyunu

Adalet Sizsiniz, İstanbullu tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. İstanbul tiyatro biletleri BuKupon.com'da...

Adalet Sizsiniz, İstanbullu sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu keyifli akşama ortak olmak için Adalet Sizsiniz Oyunu biletlerinizi BuKupon.com'dan satın alabilirsiniz.

 

Adalet Sizsiniz Oyunu

Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu'nun sahneye koyup, Ümit Denizer’in yazdığı oyun; Sokrates, Galileo, Sacco ve Vanzetti’nin hayatları üzerinden yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı sahneye taşımaktadır.
“Adalet Sizsiniz” Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’nun tek perdelik yeni oyunu; Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın harika yorumlamasıyla tiyatroya aktarılan oyunda yargının siyasallaştığı üç tarihi olay anlatılmaktadır. Beş Yüzler Meclisi tarafından  M.Ö. 5. yüzyılda Atina’ da ölüme mahkum edilen düşünür Sokrates, Engizisyon’un  Roma’da 1633 senesinde müebbet hapis verdiği bilim adamı Galileo ve Adalet tarafından 1927 senesinde Boston’da ölüme mahkum edilen Sacco ve Vanzetti isimli iki İtalyan göçmen işçinin hikayeleri “Adalet, Sizsiniz” oyunu aracılığıyla tiyatro sevenlerle buluşuyor. 
“Perdeci Oyuncular” adını kullanan bir grup tarafından hazırlanan oyun; seneler geçtikten sonra, haksız yere verilen mahkumiyet kararlarının kaldırılmasıyla, tarihe geçen masumların itibarlarının iade edildiğini vurgulamaktadır. “Perdeci Oyuncular” oyunun yönetmenliğini üstlenirler  ve adlarını yazılarında “Perdeci” imzası bulunan Muhsin Ertuğrul’dan alıyorlar. 
2012 yılında Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’ne layık görülen oyunda Rutkay Aziz ve Taner Barlas birlikte rol alır ve oyunun tam adı ”Adalet, Sizsiniz(Sokrates, Galileo, Sacco, Vanzetti)”. Sahne tasarımı ve giysileri Metin Deniz imzası taşıyan “Adalet, Sizsiniz” oyununu Ümit Denizer kaleme almıştır.

Son Gün
29%
25 Ocak Cumartesi - 22:00
Zaman Makinesi
  • KadıköySahne
  • Son 99 Kupon

34,00 TL24,00 TL

30%
30 Ocak, 12 Şubat, 19 Şubat
Nereye Gitti Bütün Çiçekler Oyunu
  • Şişli, Ataköy, Beylikdüzü
  • Son 99 Kupon

79,00 TL55,00 TL

40%
26 Şubat Çarşamba - 20:30
Kaç Baba Kaç Oyunu
  • Kenter Tiyatrosu
  • Son 99 Kupon

79,00 TL47,50 TL