• Ahmet Aslan Konseri

Ahmet Aslan, 3 Nisan'da Trump Sahne'de sevenleriyle buluşuyor! İstanbul konser biletleri BuKupon.com'da...

Ahmet Aslan, İstanbullu sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu keyifli akşama ortak olmak için indirimli Ahmet Aslan Konseri biletlerinizi BuKupon.com'dan satın alabilirsiniz.

Ahmet Aslan Konseri

Ahmet Aslan, İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvarı’nda 1993 ile 1996 seneleri arasında okumuştur.  1996 senesinde hala yaşamakta olduğu Almanya’ya yerleşti. Müzik kariyerini burada başlatan sanatçı, eğitimini 2008 ile 2012 seneleri arasında Rotterdam Dünya Müzik Akademisi’nde tamamladı. 

Ahmet Aslan, Anadolu müziğini Batı enstrümanlarıyla bir araya getirmiştir. Gitar, bağlama ve kendi La-Tar ismiyle tasarladığı klasik gitar ve bağlamanın karışımı olarak tanımlayabileceğimiz bir enstrümanla tanındı. Martin Martin Greve, Kemal Dinç, Paco Peña, Carlo Domeniconi ve Antonis Anissegos gibi kıymetli müzisyenlerden fikir alarak başlanan tasarım süreci, usta  zanaatkâr Süleyman Aslan’ın (Dutar Saz Evi) elinde La-Tar isimli enstrümana dönüşmüş ve Ahmet Aslan’ın müzik kariyerinin eşsiz yapısının ana parçalarından olmuştur. 

2003'te Va u Waxt (Rüzgâr ve Zaman) ve 2008'de Veyvé Mılaketu (Meleklerin Dansı) isimli albümleri çıkaran Aslan, 2015 senesinde Na-Mükemmel isimli çıkan son albümünde La-Tar’ın deneysel kullanımlarına yer verdi. Bu senenin MIX Festival’ında sahne alan Ahmet Aslan, Türkçe ve Zazaca şarkılarıyla dikkat çekmiştir.