• Anadolu Ateşi 20. Yıl Özel Gösterisi

Dünyaca Ünlü Dans Topluluğu Anadolu Ateşi, 3 Ekim'de Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu'nda sevenleriyle buluşuyor! İzmir dans gösterisi biletleri BuKupon.com'da...

Anadolu Ateşi, 3 Ekim Cumartesi akşamı Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu'nda İzmirli sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu keyifli akşama ortak olmak için indirimli Anadolu Ateşi 20. Yıl biletlerinizi BuKupon.com'dan satın alabilirsiniz.

Anadolu Ateşi 20. Yıl

Anadolu Ateşi’nin ana konsepti medeniyetler buluşmasıdır. Evrensel barış mesajları ileten, doğu ile batı kültürlerinin buluşması hedeflenen dans portresidir. Halk danslarının bale, modern dans ve dansın öbür disiplinleri ile karıştırarak dünyaya modern dans standartlarında bir kültür şöleni, gösterisi sunmaktadır. Anadolu Ateşi kaynağını Anadolu’nun binlerce senelik mitolojik ve kültürel tarihinden almaktadır. Neredeyse her yöreden derlenmiş 3000 halk dansı figürü ve içerisinde halk müziğini de barındıran kendine özgü bir projedir. Proje Mustafa Erdoğan imzası taşımaktadır. Anadolunun binlerce senelik kültür ve tarih mozaiğinin barışla karışan ateşini bütün evrene anlatmayı hedeflemektedir. 
Seneler öncesine dayanan hayali gerçekleştirmek için 1999 senesinde ilk adımı atan Mustafa Erdoğan  eski adı Sultan’s of the Dance olan projenin hareketi çalışmasını başlattı. 
2002 senesinde Anadolu Ateşi, dünya turnesine başlamıştır. 85 ülkede 3500 gösteri ile 20 milyonu aşan sanatsever tarafından seyredildi. Bugüne dek gerçekleştirilen yurdışı turneleri ve tanıtma çalışmalarıyla dünyanın sayılı dans topluluklarından gösterilen Anadolu Ateşi, ulusal kültürümüzün gücüyle, evrensele ulaşmayı başaran en görkemli projedir. Eurovision 2004- Formula 2005-Universiade 2005 gibi ülkemizin büyük çaplı organizasyonlarında sahne almış ve dünya basını tarafından beğeniyle seyredilmiştir. Grup, Amerika’da New York Madison Square Garden, Chicago’da Chicago Theater, Fransa’da Bercy, Çin’de Çin Halk Parlamento Binası, Moskova’da Kremlin Palace, Mısır’da tarihi Muhammet Ali Camisi ve Piramitlerin Önü gibi dünyanın önemli merkezlerinde gösteriye çıkmış ve başta cumhurbaşkanları, başbakanlar, krallar olmak üzere ülke liderleri tarafından beğenilmiş ve ayakta alkışlanmıştır. 
Anadolu Ateşi 2001 senesinden bugüne kadar İsrail, Almanya, Çin, Hollanda, Belçika, İsviçre, K.K.T.C., Japonya, Avusturya, Katar, Lübnan, Rusya, Azerbaycan, Ürdün, Sibirya,  Romanya, Bulgaristan, Mısır, Fransa, Amerika, Macaristan, Saray Bosna, Bahreyn, Malezya, Yunanistan, Gürcistan, Makedonya, Sırbistan, Hırvatistan,  Dubai, Slovenya, Polonya, Beyaz Rusya, Letonya, Kazakistan, Ukrayna, Kırım,Yeni Zelanda, Tunus, İtalya, Slovakya, Arnavutluk, Filistin, İspanya, Portekiz, Suriye, İngiltere, Martinik Adası-Karayipler’de gösteriler yapmış ve Anadolu kültürünü bütün dünyaya  tanıtmıştır.

30%
11 Ağustos - 12 Ağustos
Harem Kabare
  • Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu
  • Son 99 Kupon

113,00 TL79,00 TL

30%
02 Ağustos Pazartesi - 21:00
İkiye On Kala Konseri
  • Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu
  • Son 99 Kupon

90,00 TL63,00 TL