• Bugün Ne Yazsam Oyunu

Bugün Ne Yazsam, 24 Mart'ta İzmir'de sahneleniyor! İzmir tiyatro biletleri BuKupon.com'da...

Bugün Ne Yazsam, 24 Mart Salı akşamı İzmir Nazım Hikmet Kültür Merkezi sahnesinde İzmirli sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu keyifli akşama ortak olmak için indirimli Bugün Ne Yazsam Oyunu biletlerinizi BuKupon.com'dan satın alabilirsiniz.

Bugün Ne Yazsam Oyunu

Ülkemizde her yıl ocak ayının 3.haftası Devrim ve Demokrasi Şehitleri Haftası olarak anılır.

Bu hafta içerisinde başta Uğur Mumcu olmak üzere Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok gibi faili meçhul cinayete kurban gitmiş demokrasi şehitleri anılır.

Tiyatromuzun repertuarında bulunan Bugün Ne Yazsam? adlı oyun ülkemiz yakın tarihini anlatır ve 'Uğur Mumcu yaşasaydı bugün ne yazardı?' sorusunun cevabını kabareye yakın bir üslupla ele alır.

Bugün Ne Yazsam? 2.Uluslararası Maltepe Tiyatro Festivali kapsamında uluslararası jüriden 'En İyi Sahne Tasarımı' ödülü almıştır.

Oyun öncesi fuayede devrim ve demokrasi mücadelesinde hayatını kaybetmiş aydınlarımızın fotoğraf sergisi de bulunmaktadır."

“Bugün ne yazsam?

İnsan içindeki sıkıntılarla boğuştu mu sözcükler, bir dönme dolap gibi beyninizde döner durur. Sözcüklerin kendi dünyaları vardır. Sözcükler, gün olur uzanamadığımız yıldızlar kadar uzak, gün olur hoyratça ezip geçtiğimiz kır çiçekleri gibi yakın olurlar.

Bugün hiç yazı yazmasam diyorum, gitsem bir dağ başına… Gitsem, kır çiçekleri toplasam, bunları bir demet yapsam; desem ki, bu çiçeğin adı Erdem, bunun adı Onur, bunun inanç.

Bugün ne yazsam ?

Çevrenize söyle bir bakın… Akıp geçen olaylara… Tanık olduklarınıza. Onur çiçeklerine de, inanç çiçeklerine de. Bin bir yalanın belini bükenlere de, yolsuzlukların saçaklarında cambazlık yapanlara da.

Bugün ne yazsam?

Ne yazsam hep eksik… Bir dağ başına gitsem, kır çiçekleri toplasam! Ve sonra… Evet sonra… Ve… Ve… Ve…”
- Uğur Mumcu 

Bugün Ne Yazsam Oyunu Kadrosu

• Yazan: Işık Kansu
• Yöneten: Serkan Baştürk
• Süre: 65 Dakika

30%
14 Kasım Pazar - 20:30
Leman Sam Konseri
  • Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu
  • Son 99 Kupon

140,00 TL98,00 TL

38%
13 Kasım Cumartesi - 21:00
Can Gox Konseri
  • Hangout PSM
  • Son 99 Kupon

79,00 TL49,00 TL