• Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit Oyunu

Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit, 19 Ağustos'ta İzmir'de sahneleniyor! İzmir tiyatro biletleri BuKupon.com'da...

Latife Tekin'in 'Sevgili Arsız Ölüm' romanından Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit, Bornova Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu'nda sizlerle..

Roman Hakkında

"Gerçekleşmeyen düşler, aralarında doğup büyüdüğüm insanları paramparça etti… Kente ayak uydurabilmek için boğuşup durdum. Her yanım yara bere içinde kaldı. Boğuşurken birlikte doğup büyüdüğüm insanlardan ayrı düştüm. Ama kendi öz değerlerimi, dilimi ve o insanların durulmaz bir coşkuyla bana taşıdıkları sevgiyi koruyabilmek için direndim.Bu roman bu direnişim için aralarında büyüdüğüm insanların bana armağanıdır."

Latife Tekin

Oyun Hakkında

Köyden şehre göç eden kalabalık bir ailenin şehirle mücadelesini ailenin en küçük kızı Dirmit'in gözünden dinliyoruz. Sıkıştıkları tek odalı evde, şehre tutunma mücadelesinde hepsi kendilerince bir yol tutturuyor. Dirmit kız ise durmak bilmeyen merakı ve direnme gücü sayesinde karşısına çıkan zorluklarla baş etmenin türlü yollarını buluyor. Onu şehirden korumaya çalışan annesi Atiye, babası Huvat ve abileri Dirmit'in türlü yollarından huylanıyor, ona adet ve geleneklerin rehberliğinde türlü engeller koyuyorlar. Ama Dirmit durur mu, durmuyor!

Hakan Emre Ünal- Nezaket Erden

Süreç Hakkında

Oyun, romanın oyuncu kişisine dokunduğu yerden Dirmit’i, Dirmit’in anlatısı üzerinden ise romandaki diğer karakterleri tanıma ve romanın yazar-anlatıcı yoluyla kurulmuş büyülü gerçekçi dilini, karakter-anlatıcıyla en yalın halde sahneye taşıma araştırmasının bir ürünüdür.

Yazan: Latife Tekin
Uyarlayan - Yöneten: Hakan Emre Ünal
Uyarlayan - Oynayan: Nezaket Erden
Proje Danışmanı: Zeynep Günsur Yüceil
Afiş Tasarım: Kardelen Akça

Tek Perde 85 dakika

Son Gün
19%
22 Ekim Cuma - 20:30
Yeraltından Notlar Oyunu
  • Bornova Ayfer Feray Açık Hava Tiyatrosu
  • Son 99 Kupon

85,00 TL69,00 TL

Tükendi
30%

100,00 TL70,00 TL